Biodinamikus Vetőburgonya Heidemarie
A Heidemarie, egy középkorai, ellenálló osztrák biodinamikus fajta.
Héja és húsa is mélysárga. Formája hosszúkás, tojásdad, mérete közepes, egységes.
Kettőshasznú burgonya, amelyből nagyon finom a hasábburgonya is, nem esik szét. Püréhez kissé tovább kell főzni, mint a Dittát.
Íze nagyon jó, klasszikus. Héja síma, vastagon viaszos.
Kötött talajon is jól érzi magát, ha megfelelő tápanyag és vízellátása van.
A Heidemarie vetőburgonya általános ellenállóképessége a biotikus és abiotikus tényezők vonatkozásában is nagyon jó.
Bírja a homokos és a kötött talajt is. Elsősorban hagyományos “töltögetős” termesztésre ajánljuk.
A biodinamikus nemesítésnek köszönhetően visszafogásra nagyon alkalmas, már 3 év visszafogása után teljesen adpatálódik a kerthez.
Kiválóan tárolható, nagyon bőtermő.
A gumót vetés előtt érdemes Tyrás vízbe beáztatni.
A csomag tartalma 1 kg.
A ReinSaat KG-nál a vetőmagok biodinamikus gazdálkodásból származnak. A nemesítés kifejezetten az ellenállóképesség fokozását veszi célba. Az általuk előállított vetőmagokból sokkal edzettebb, ellenállóbb növények nevelhetők, mint az egyéb nagyüzemi vetőmag előállító cégek magjaiból. A ReinSaat növényei a legalkalmasabbak kiskerti bio termesztésre. A csírázóképességre saját, speciális előírásokat is használnak, a hatóságilag előírtakon felül, így ezeknek a vetőmagoknak az átlagosnál jobb a kelési aránya. Egészséges, ellenálló növényeket nevelhetünk belőlük. Cégünk folyamatos szakmai kapcsolatban áll az előállító ReinSaat céggel és a vetőmag előállítást is nyomon követjük, ellátjuk márkaképviseletüket. Vetőmag visszafogásra ezek a legalkalmasabb növények!
RENDSZERBEN GONDOLKODUNK!
Termékeink egy egységes, jól átgondolt és kipróbált rendszer részei, melynek alapja a biológiai növényvédelem. Webáruházunk csak olyan növényeket forgalmaz, amely alkalmasak biotermesztésre. Minden nálunk kapható növényhez biztosítjuk a vegyszermentes, korszerű védelem lehetőségét, igyekszünk minden olyan eszközt, készítményt forgalmazni, amely segítségükre lehet egy ökológiailag fenntartható kert működtetéséhez. A Biokert Magazinban az éppen aktuális, szezonális teendőket, ajánlott módszereket ismertetjük, ha szeretne értesülni a friss írások megjelenéséről, iratkozzon fel rá! A FaceBook oldalunkon lévő tematikus BioKiskert Csoport-ban kiskerti zöldség és gyümölcsfajtákról, azok művelési és bio védekezési módszereiről osztjuk meg egymással a tapasztalatainkat.