Kolbásztök

Kolbásztök

365 Ft

Akár 2 méter hosszúra növő finom főzőtök.

19 készleten

Cikkszám: VegyszmV-TOK-RD109.
Tömeg 0,01 kg
Faj

csomagolás

Bio besorolás

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

Értékelje!

Kolbásztök vegyszermentes vetőmag

Kolbásztök vegyszermentes vetőmag

A kolbásztök indás, magasra növő tökféle. Ez is a lopótök egyik fajtacsoportja.

Indája a legmagasabbra kúszik (4-5 m), levelei erőteljesek. Termése kolbászra emlékeztető, hosszú (1-2 m) vékony kabak. Fiatalon könnyen regenerálódik. Termésfala ennek is megfásodik.

A frisseket még hámozni sem kell, de az idősebb, fásabb héjú terméssel sincs sok gond, ugyanis belül puha, a húsa szeletelhető, kevés és kicsi a magja. A kolbásztökből mindent meg lehet főzni, amit a spárgatökből és a cukkiniból szoktunk. Lehet rántani, jó főzeléknek, s ami a formájából adja magát: könnyen tölthető. Íze egy kicsit édesebb a hagyományos töknél, s egy fokkal zamatosabb a cukkininál. A padlizsán is helyettesíthető vele, mert a húsa nem fő szét könnyen, így szépen szeletelhető, s rakott zöldségekhez, lecsóba is használható.

Termesztése egyszerű és hálás. Májusi vetés javasolt, de nálunk a magja csak a borsó letermése után, másodveteményként került a földbe júliusban. Mindig fészekbe vetjük, azaz két ásónyomnyi mélyen kiássuk a gödröt, az aljára félig érett nyúl- és tyúktrágya keveréke került, rá egy kis föld, majd 5 centi mélyen a tökmag.

A csírázásához több idő és türelem kell: míg az uborka, spárgatök, cukkini néhány nap alatt kikel, addig a kolbásztök vastagabb magja akár két hétig is „dolgozik” a földben, mire csírázik.

Teljesen ellenálló, sem a peronoszpórától, lisztharmattól nem kell félteni.

Magas hőmérsékletet és jó, tápdús talajt igényel.

Vetés szabadföldbe: május második fele-június első fele

Betakarítás ideje szabadföldön: augusztus második felétől október végéig

Tartalom: 2g

Ezermagtömeg:

A Kolbásztök biológiai növényvédelme

Vetés előtt érdemes AMAZON élő bakteriális készítményünkkel kezelni a vetőmagot.

Biogazdálkodásban a helybe, fészekbe vetés jobb, mert palántaneveléssel csak minimálisan hozható előre a termésérés, viszont a palánták sérülékenyebbek és gyökerük kevésbé erős és melyre hatoló lesz.

Ezekenél az ellenálló fajtáknál, beállt biotermesztésben ritkán kell a továbbiakban beavatkozni növényvédelemmel. Inkább a lisztharmat okozhat gondokat, amit az AMAZON élő bakteriális készítményünkkel, vagy Prosilicon speciális lúgos, természetes szilikát alapú készítményünkkel lehet megoldani. Utóbbi készítménynek további előnye, hogy a benne található speciális szilikát ásványok beépülnek a bőrszövetbe és erősítik azt, így a csúcsrothadás, repedés és bakteriális fertőzések ellen is védi a termést.

Ha valami baja van, akkor a cukkini sok virágot elrúg. Kifejezetten érzékeny a talaj nagy sótartalmára és a relatív kálcium hiányra. Ahol ilyen problémákat tapasztalunk, ott a felszívódást serkentő KELATERRA liquid huminsavas készítményt, vagy szerves kalcium lombtrágyákat, például Aminocalt használjunk.

Az olyan kifejezetten tökfélékre jellemző gombás betegségek ellen, mint például a kladospóriumos , kolletotrichumos betegségek és a tökperonoszpóra, elsősorban agrotechnikával védekezünk, azaz vetésváltással, ellenőrzött vetőmag használatával. Amennyiben mégis fellép valamelyik fertőzés, akkor a beteg növényt kezeljük AMAZON nevű élő bakteriális készítményünkkel.

A vírusok ellen kizárólag a levéltetvek rajzásának akadályozásával lehet védekezni, mert azok viszik át. Ezt sárga ragadós lapokkal tudjuk megtenni, illetve friss csalánlé (URTICA) permetezésével.

A kolbásztöknek a gyors növekedése, folytonos terméskötése miatt sok tápanyagra van szüksége. Nagy tápanyagigényét a tápelemeket folytonosan leadó szerves trágyával elégíthetjük ki a legjobban. Ha nincs módunkban az egész területet trágyázni, akkor feltétlenül fészekbe vessük, azaz ültetés előtt 2 héttel a kijelölt és kiásott fészkekbe tegyünk egy lapátnyi (bio) trágyát, majd temessük vissza, hogy megülepedjen a gödör talaja. Erre a célra tökéletesen megfelel Orgevit fermentált bio trágyánk is.

A teljes technológiánkat ITT találja:

TECHNOLÓGIAI OLDAL

Vegyszermentes vetőmagok

A Biokiskert kezeletlen, azaz csávázatlan vetőmagjai olyan nagy múltú vetőmag előállító cégektől származnak, amelyek minden esetben igazolják a vetőmag származását és vegyszermentességét. Ennek a tényét a tasakon saját jelöléssel feltüntetjük. Biogazdálkodók számára mi szolgáltatjuk a minősítő szervezetek által elfogadott formában az erről szóló igazolást. Ehhez a vásárláskor jelezni kell, hogy ökológiai gazdálkodásban kerül felhasználásra a vetőmag.

A vegyszermentes vetőmag nem ökológiai gazdálkodásból származik és nem elsősorban ellenálló képességre szelektált. Az anyanövényeknél a vetőmagtermelők még vegyszeres növényvédelmet használtak, a termésérés időszakában viszont már nem kezelték, illetve a vetőmagok tisztítása, szárítása után sem vonták be semmilyen biogazdálkodásban nem engedélyezett anyaggal.

Ezekből a vetőmagokból nem származik szermaradvány a belőlük termelt növényben, de nem bio vetőmagok!

Rendszerben gondolkodunk!

Termékeink egy egységes, jól átgondolt és kipróbált rendszer részei, melynek alapja a biológiai növényvédelem.

Webáruházunk csak olyan növényeket forgalmaz, amely alkalmasak biotermesztésre. Minden nálunk kapható növényhez biztosítjuk a vegyszermentes, korszerű védelem lehetőségét, igyekszünk minden olyan eszközt, készítményt forgalmazni, amely segítségükre lehet egy ökológiailag fenntartható kert működtetéséhez.

Biokert Magazinban az éppen aktuális, szezonális teendőket, ajánlott módszereket ismertetjük, ha szeretne értesülni a friss írások megjelenéséről, iratkozzon fel rá!
FaceBook oldalunkon lévő tematikus BioKiskert Csoport-ban kiskerti zöldség és gyümölcsfajtákról, azok művelési és bio védekezési módszereiről osztjuk meg egymással a tapasztalatainkat.