Vittaly

Vittaly

1 590 Ft

Tömötten fodros, gyönyörű, zöld tépősaláta.   

24 készleten

Cikkszám: BioV-TEPOSALATA-RSsa120.

A Vittaly tépősaláta bio vetőmag élénkzöld színű, erős, tömött, nagy fejet nevel.

A csírázóképessége kiemelkedő. Egyszerűen termeszthető.

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

Értékelje!

Vittaly tépősaláta bio vetőmag

A Vittaly tépősaláta bio vetőmag élénkzöld színű, gyönyörű tépősaláta, amely erős, tömött (de nem zárt), nagy fejet nevel. A hatalmas fej súlya igen nagy. A csírázóképessége kiemelkedő.

Kora tavasztól őszig termeszthető szabad földön és fűtetlen fóliában egyaránt.

A Vittaly tépősaláta nálunk nem ismert különlegesség. Nagy, húsos tőlevelei nem borulnak össze, fejet nem képeznek. 60-100 cm hosszú szárán elhelyezkedő zöld levelei karácsonyfaszerűen helyezkednek el, és kitűnő ízű salátát adnak.

A nyár igazi, hasznos, kiskerti díszzöldsége. Nagy előnye, hogy igénytelen, és bármely időszakban egyszerűen termeszthető.

A tépősaláta termesztése több ezer évre nyúlik vissza, hazánk kivételével Európa nagy részén régóta kedvelik.

A Vittaly tépősaláta leveleinek konzisztenciája a nyári salátákra jellemzően kissé durva és vastag, a levélerek erősek, de ropogósak, zsengék. Fontos jellemzője, hogy sem a levél, sem a levélér nem keserű, még idősebb korban sem. Alulról felfelé, a szár növekedésével együtt folyamatosan szedhetők a levelei, nem befolyásolva a fejlődését. A levelek a szárat egyenletesen körbefogják és szinte teljesen beborítják.

A saláták nagy része alacsony hőigényű, a tépősaláta viszont jóval nagyobb hőmérsékleti határok között termeszthető. A hűvös, kora tavasztól kezdve a meleg nyárig, majd ismét a hűvösebb őszig folyamatosan ad termést. Igaz, nyáron magszárba szökik, de ekkor is változatlan minőségben szedhetők a levelei. A magok már 1-2 °C-os hőmérsékleten csírázásnak indulnak, és palántái jól fejlődnek alacsony hőmérsékleten.

A Vittaly tépősaláta közepes fényigénye miatt valamennyi termesztési móddal (hajtatás, szabad földi termesztés) előállítható. Fényszegény téli hónapokban lassabban nő, később a fény és a meleg hatására igen felgyorsul a növekedése. Félárnyékba is ültethető, ott sem lesz keserű ízű a levele.

A Vittaly bio tépősaláta termesztése

Közepes vízellátást igényel, erőteljesebb gyökérzete miatt nem érzékeny annyira az időszakos vízhiányra, mint a fejes vagy a közözősaláta. Tavasszal és ősszel ritkán, nyáron azonban többször szorulhat öntözésre. A mélyre vetettek az erős, mélyre hatoló gyökérzetük miatt jobban tűrik a vízhiányt, mint a palántázottak.

A talaj iránt nem igényes, a gyengébb minőségű talajokon is eredményesen termeszthető. Könnyű, laza, humuszban gazdag talajok az ideálisak számára.

Februártól – kezdetben fóliába, üvegházba téve – egész őszig folyamatosan vethetjük, az igényeknek megfelelően, illetve a kertben felszabaduló hely arányában. Főnövénynek, elő- és utónövénynek egyformán megfelel.

40-50 cm-es sortávolságon belül az egyes töveket 30-40 cm-re helyezzük el egymástól, ennél sűrűbb állomány esetén már metélősalátát kapunk.

A Vittaly bio tépősaláta tetszetős színű és alakú levelei hidegtálak, körítések díszítésén kívül önmagában is kiválóan megfelelnek salátának. Nagy előnye, hogy jó minőséget, keseredésmentes ízét egész tenyészideje alatt megtartja. Dél- és Nyugat-Európában nemcsak salátaként ismerik, hanem a levelekből finom főzeléket is készítenek.

Magas ásványi só- és vitamintartalma miatt Európa nagy részén egész évben fogyasztják. Nagyobb áruházak hűtőpultjain az év bármely szakában megtalálható feldarabolt, tasakolt formában. Értékét növeli, hogy a fejes salátával szemben nem hajlamos a káros nitritek felhalmozására.

Vetés ideje palántaneveléshez: február első fele-március végéig

Vetés szabadföldbe: március első fele-július végéig. Fényre kel, ne takarjuk be a magokat!

Betakarítás ideje szabadföldön: május első felétől szeptember végéig

Tartalom: kb. 0,6 g mag

Ezermagtömeg: 1,16 g

A Vittaly tépősaláta bio növényvédelme

A magokat nedves csávázással érdemes előcsíráztatni/csávázni Fitokondival.

Ennél a fajtánál egy beállt biokertben  nem kell védekezni a bakteriális és gombás betegségek ellen.

A levélzöldségek fő károsítói a a meztelen csigák. Ellenük legegyszerűbben csapdázással tudunk védekezni, melyet az alábbi videó mutat be:

CSIGACSAPDÁK

Egyéb talajlakó rovarok is okozhatnak néha gondot, ilyenek például a pajorok, drótférgek. Ellenük érdemes lehet a vetést megelőzően ARTIS Pro rovarölő gombakészítményt használni.

A levéltetvek időszakosan okozhatnak problémát, de ellenük legfeljebb a Boroil narancsolajos készítményünket használjuk.

Vigyázzunk azonban, mert az előírásnál töményebben, vagy nem esti órákban használva képes perzselni!

REINSAAT VETŐMAGOK

A ReinSaat KG-nál a vetőmagok biodinamikus gazdálkodásból származnak. A nemesítés kifejezetten az ellenállóképesség fokozását veszi célba.

Az általuk előállított vetőmagokból sokkal edzettebb, ellenállóbb növények nevelhetők, mint az egyéb nagyüzemi vetőmag előállító cégek magjaiból. A ReinSaat növényei a legalkalmasabbak kiskerti bio termesztésre.

A csírázóképességre saját, speciális előírásokat is használnak, a hatóságilag előírtakon felül, így ezeknek a vetőmagoknak az átlagosnál jobb a kelési aránya. Egészséges, ellenálló növényeket nevelhetünk belőlük.

Cégünk folyamatos szakmai kapcsolatban áll az előállító ReinSaat céggel és a vetőmag előállítást is nyomon követjük, ellátjuk márka képviseletüket.

Vetőmag visszafogásra ezek a legalkalmasabb növények!

RENDSZERBEN GONDOLKODUNK!

Termékeink egy egységes, jól átgondolt és kipróbált rendszer részei, melynek alapja a biológiai növényvédelem.

Webáruházunk csak olyan növényeket forgalmaz, amely alkalmasak biotermesztésre. Minden nálunk kapható növényhez biztosítjuk a vegyszermentes, korszerű védelem lehetőségét, igyekszünk minden olyan eszközt, készítményt forgalmazni, amely segítségükre lehet egy ökológiailag fenntartható kert működtetéséhez.

Biokert Magazinban az éppen aktuális, szezonális teendőket, ajánlott módszereket ismertetjük, ha szeretne értesülni a friss írások megjelenéséről, iratkozzon fel rá!
FaceBook oldalunkon lévő tematikus BioKiskert Csoport-ban kiskerti zöldség és gyümölcsfajtákról, azok művelési és bio védekezési módszereiről osztjuk meg egymással a tapasztalatainkat.